Difference between revisions of "Leicester City Under-21s"
From YouthHawk
(→2013-14 Under-21 Premier League) |
(→2013-14 Under-21 Premier League) |
||
| Line 49: | Line 49: | ||
| 10 February 2014||[[Newcastle United Under-21s|Newcastle United]]||Away||W||[[Newcastle United 0-2 Leicester City (2013-14 Under-21 Premier League)|2-0]] | | 10 February 2014||[[Newcastle United Under-21s|Newcastle United]]||Away||W||[[Newcastle United 0-2 Leicester City (2013-14 Under-21 Premier League)|2-0]] | ||
|- | |- | ||
| − | | 17 February 2014||[[Fulham Under-21s|Fulham]]|Away||W||[[Fulham 1-3 Leicester City (2013-14 Under-21 Premier League)|3-1]] | + | | 17 February 2014||[[Fulham Under-21s|Fulham]]||Away||W||[[Fulham 1-3 Leicester City (2013-14 Under-21 Premier League)|3-1]] |
|- | |- | ||
| 10 March 2014||[[Aston Villa Under-21s|Aston Villa]]||Away||W||[[Aston Villa 3-4 Leicester City (2013-14 Under-21 Premier League)|4-3]] | | 10 March 2014||[[Aston Villa Under-21s|Aston Villa]]||Away||W||[[Aston Villa 3-4 Leicester City (2013-14 Under-21 Premier League)|4-3]] | ||
Revision as of 19:52, 24 April 2014
Contents |
2013/14 Squad
Goalkeepers
Defenders
Midfielders
Forwards
2013-14 Staff
2013-14 Campaign
2013-14 Under-21 Premier League
| Date | Opposition | Venue | Result | Score |
| 12 August 2013 | Middlesbrough | Away | W | 3-1 |
| 19 August 2013 | Sunderland | Home | L | 2-3 |
| 24 August 2013 | Chelsea | Away | L | 1-5 |
| 2 September 2013 | Liverpool | Home | D | 1-1 |
| 16 September 2013 | Southampton | Home | L | 0-1 |
| 23 September 2013 | Norwich City | Away | L | 0-1 |
| 7 October 2013 | Stoke City | Home | W | 2-1 |
| 21 October 2013 | Tottenham | Away | D | 1-1 |
| 4 November 2013 | Blackburn Rovers | Home | W | 1-0 |
| 29 November 2013 | West Ham | Away | D | 2-2 |
| 13 January 2014 | Bolton Wanderers | Home | L | 0-4 |
| 20 January 2014 | West Brom | Away | W | 2-1 |
| 3 February 2014 | Manchester United | Home | L | 0-1 |
| 10 February 2014 | Newcastle United | Away | W | 2-0 |
| 17 February 2014 | Fulham | Away | W | 3-1 |
| 10 March 2014 | Aston Villa | Away | W | 4-3 |
| 24 March 2014 | Reading | Home | W | 4-1 |
| 31 March 2014 | Wolves | Away | W | 1-0 |
| 9 April 2014 | Everton | Home | D | 1-1 |
| 14 April 2014 | Arsenal | Away | W | 4-0 |
| 23 April 2014 | Manchester City | Home | W | 3-2 |
2013-14 Under-21 Premier League Cup
| Date | Round | Opposition | Venue | Result | Score |