Difference between revisions of "UEFA European Under-19 Championship"
From YouthHawk
(→Previous Winners) |
|||
| Line 8: | Line 8: | ||
| align="center" style="background:#f0f0f0;"|'''Winners''' | | align="center" style="background:#f0f0f0;"|'''Winners''' | ||
|-<small> | |-<small> | ||
| − | |2014|| | + | |2014||[[Germany Under-19s|Germany]] |
|- | |- | ||
|2013||[[Serbia Under-19s|Serbia]] | |2013||[[Serbia Under-19s|Serbia]] | ||
Revision as of 14:25, 7 September 2014
Campaigns
Previous Winners
| Year | Winners |
| 2014 | Germany |
| 2013 | Serbia |
| 2012 | Spain |
| 2011 | Spain |
| 2010 | France |
| 2009 | Ukraine |
| 2008 | Germany |
| 2007 | Spain |
| 2006 | Spain |
| 2005 | France |
| 2004 | Spain |
| 2003 | Italy |
| 2002 | Spain |