Difference between revisions of "England 1-0 USA (Under-21 Friendly)"
From YouthHawk
| Line 98: | Line 98: | ||
|colspan=4|'''Substitutes:''' | |colspan=4|'''Substitutes:''' | ||
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''|| [[ | + | |SB ||'''2'''|| [[Cameron Carter-Vickers]] >> [[Shane O'Neill|O'Neill]] |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''|| [[ | + | |SB ||'''5'''||[[Will Packwood]] |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''|| [[ | + | |SB ||'''7'''||[[Dillon Serna]] >> [[Marc Pelosi|Pelosi]] '86 |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''|| [[ | + | |SB ||'''9'''||[[Gboly Ariyibi]] >> [[Eric Miller|Miller]] '86 |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''10'''|| [[Miguel Ponce]] >> [[Boyd Okwuonu|Okwuonu]] '61 |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''12'''|| [[Zack Steffen]] >> [[Cody Cropper|Cropper]] 'HT |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''14'''||[[Benji Joya]] |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''20'''|| [[Oscar Sorto]] >> [[Alonso Hernandez|Hernandez]] '61 |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''21'''||[[Matt Polster]] >> [[Emerson Hyndman|Hyndman]] '63 |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''22'''||[[Ethan Horvath]] |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[ | + | |SB ||'''23'''||[[Rubio Rubin]] >> [[Mario Rodriguez|Rodriguez]] '63 |
|- | |- | ||
| − | |SB ||''''''||[[Maki Tall]] | + | |SB ||'''24'''||[[Maki Tall]] |
|- | |- | ||
|colspan=4|'''Manager:''' | |colspan=4|'''Manager:''' | ||
Latest revision as of 22:25, 3 September 2015
| 3 September 2015 |
ENGLAND U21S | 1-0 | USA U23S | Venue: Deepdale, Preston North End Attendance: 10,187 Referee: Alan Mario San |
|---|---|---|---|---|
| Wilson '72 |