Difference between revisions of "2016/17 First-Year Scholars"
From YouthHawk
(→Category One) |
(update) |
||
| Line 332: | Line 332: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |[[ | + | |[[Joe Keaveny]] |
|Forward | |Forward | ||
| | | | ||
| Line 349: | Line 349: | ||
!DOB | !DOB | ||
|- | |- | ||
| − | |[[ | + | |[[Edward Francis]] |
|Defender | |Defender | ||
|11 September 1999 | |11 September 1999 | ||
Revision as of 13:30, 8 August 2016
Category One
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Joao Virginia | Goalkeeper | 10 October 1999 |
| Joseph Olowu | Defender | |
| Toby Omole | Defender | |
| Dominic Thompson | Defender | |
| Daniel Ballard | Defender | |
| Josh Benson | Midfielder | 5 December 1999 |
| Robbie Burton | Midfielder | 26 December 1999 |
| Jay Beckford | Forward | |
| Reiss Nelson | Forward | 10 December 1999 |
| Emile Smith-Rowe | Forward | 28 July 2000 |
| Nathan Tormey | Forward |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Matthew Campbell | Goalkeeper | 2 February 2000 |
| Ben Blackburn | Defender | 11 March 2000 |
| Hayden Carter | Defender | 17 December 1999 |
| Andrew Jackson | Defender | 15 January 2000 |
| Frank Jones | Defender | 21 September 1999 |
| Lewis Thompson | Defender | 10 October 1999 |
| John Buckley | Midfielder | 13 October 1999 |
| Jack Evans | Midfielder | 10 August 2000 |
| Callum Wright | Midfielder | 2 May 2000 |
| Daniel Butterworth | Forward | 14 September 1999 |
| Bradley Lynch | Forward | 26 March 2000 |
| Te-Jay Robinson | Forward | 7 October 1999 |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Thomas McGill | Goalkeeper | |
| Charlie Ferguson | Defender | |
| Hamish Morrison | Defender | |
| Sam Rolph | Defender | |
| Alex Cochrane | Midfielder | |
| Isaac Hutchinson | Midfielder | |
| Tyrese Fornah | Forward | |
| Aaron Connolly | Forward | |
| Stefan Ljubicic | Forward |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Joe Fryatt | Goalkeeper | |
| Russell Carter-Thompson | Defender | |
| Cain Thomas | Defender | |
| Michee Mbuti | Defender | |
| Fuseine Rashid | Defender | |
| Jordan Mills | Defender | |
| Jayden Bogle | Defender | |
| Jaydan Thorne | Defender/Midfielder | |
| Jack Hayward | Midfielder | |
| Brandon Hitchman | Midfielder | |
| Henry Wise | Midfielder | |
| Ayomide Jibodu | Forward | |
| Jayden Mitchell-Lawson | Forward | |
| Cameron Cresswell | Forward | |
| Adam Davie | Forward |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Joe Hilton | Goalkeeper | |
| Tom Murphy | Goalkeeper | |
| Nathan Baxter | Defender | |
| Jordan Corke | Defender | |
| Nathan Moore | Defender | |
| Con Ouzounidis | Defender | |
| Alex Denny | Midfielder | |
| Stephen Duke-McKenna | Midfielder | |
| Fraser Hornby | Midfielder | |
| Sid Kerr | Midfielder | |
| Thomas Scully | Midfielder | |
| Charlie Ball | Forward | |
| Manasse Mampala | Forward | |
| Kieran Phillips | Forward |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Calvin Bassey | Defender | |
| Rubyn Gill | Defender | |
| George Heaven | Defender | |
| Simranjit Thandi | Defender | |
| Morgan Brown | Midfielder | |
| Tom Fielding | Midfielder | |
| Khanya Leshabela | Midfielder | |
| Conor Tee | Midfielder | |
| Kairo Arlott-John | Forward | |
| Joe Keaveny | Forward | |
| Kian Williams | Forward |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Edward Francis | Defender | 11 September 1999 |
| Joel Latibeaudiere | Defender | 6 January 2000 |
| Colin Rosler | Defender | 22 April 2000 |
| Tyreke Wilson | Defender | 2 December 1999 |
| Tom Dele-Bashiru | Midfielder | 17 September 1999 |
| Phil Foden | Midfielder | 28 May 2000 |
| Iker Pozo | Midfielder | 6 August 2000 |
| Matt Smith | Midfielder | 22 November 1999 |
| Luke Bolton | Forward | 7 October 1999 |
| Lorenzo Gonzalez | Forward | |
| Jadon Sancho | Forward | 25 March 2000 |
| Name | Position | DOB |
|---|---|---|
| Jake Barrett | Defender | 16 October 1999 |
| Max Dunne | Defender | 10 January 2000 |
| Luca Ercolani | Defender | 25 November 1999 |
| Lee O'Connor | Defender/Midfielder | 28 July 2000 |
| Harry Spratt | Defender | 28 January 2000 |
| Aidan Barlow | Midfielder | 10 Janaury 2000 |
| Angel Gomes | Midfielder | 31 August 2000 |
| George Tanner | Midfielder | 16 November 1999 |
| Nishan Burkart | Forward | 31 January 2000 |
| Tahith Chong | Forward | 4 December 1999 |